دانلود اسکرچ (تمامی نسخه ها)

زبان برنامه نویسی اسکرچ یکی از محبوب ترین و بهترین روش ها برای یادگیری کدنویسی مخصوصا برای نوجوانان است. از این برنامه هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین می توان استفاده کرد. نسخه های مختلف برنامه اسکرچ برای ویندوز، مک، اندروید وجود دارد که ما در ادامه لینک دانلود برنامه اسکرچ را برای شما قرار داده ایم.

دانلود اسکرچ ۳

اسکرچ ۳، آخرین نسخه اسکرچ است که منتشر شده و دارای ویژگی های جدیدی نسبت به اسکرچ ۲ و اسکرچ ۱ است. اگر از ویندوز ۱۰ به بعد استفاده می کنید توصیه می کنیم حتما از اسکرچ ۳ استفاده کنید.

توضیحاتلینک دانلود
دانلود اسکرچ ۳ برای ویندوز (نسخه ۱۰ به بالا)از اینجا دانلود کنید
دانلود اسکرچ ۳ برای ویندوز (نسخه ۷ و ۸.۱)از اینجا دانلود کنید
دانلود اسکرچ ۳ برای مک (نسخه ۱۰.۱۳ به بالا)از اینجا دانلود کنید
دانلود اسکرچ ۳ برای اندروید (نسخه ۶.۰ به بالا)دانلود از کانال ایتا
دانلود اسکرچ ۳ برای ChromeOSدانلود از کانال ایتا
دانلود اسکرچ ۳ برای لینوکسبه زودی …

نکته مهم برای نصب اسکرچ ۳ روی ویندوز

یک. در ردیف اول در جدول بالا، آخرین نسخه اسکرچ (که در حال حاضر نسخه ۳.۲۹.۱ است) را قرار داده ایم. این نسخه به درستی روی ویندوزهای ۷ و ۸.۱ کار نمی کند. پس اگر از ویندوزهای ۷ و ۸.۱ استفاده می کنید، از لینک دانلودی که در ردیف دوم، دانلود اسکرچ ۳ برای ویندوز مخصوص ویندوزهای ۷ و ۸.۱ قرار داده ایم استفاده کنید. اگر این نسخه هم روی سیستم تان کار نکرد و کارت گرافیک سیستم تان هم به روز است پس دو راه دارید: یا از مجازی سازها استفاده کنید (آموزش استفاده از آن، ان شاءالله به زودی در سایت قرار خواهد گرفت) و یا اسکرچ نسخه ۲ را که در بخش بعدی آورده ایم، دانلود و نصب کنید.

دو. دقت کنید که آخرین نسخه اسکرچ ۳ (نسخه ۳.۲۹.۱) ممکن است بدون خطا روی ویندوزهای ۷ و ۸.۱ نصب شود اما در هنگام اجرا ممکن است برخی عناصر صفحه به درستی کار نکنند و یا برنامه بعد از مدتی که با آن کار کردید، بدون هیچ گونه اخطار یا خطایی به طور ناگهانی بسته شود (یا اصطلاحا کرش کند) که این اصلا خوشایند شما نخواهد بود چون تمام کدهای شما از دست می رود. بنابراین اگر نمی خواهید این اتفاق رخ دهد از همان لینک ردیف دوم که اسکرچ ۳ مخصوص ویندوزهای ۷ و ۸.۱ است، استفاده کنید.

دانلود اسکرچ ۲

نصب اسکرچ ۲ کمی متفاوت تر از اسکرچ ۳ است چون اسکرچ ۲ برای اجرا روی کامپیوتر شما به برنامه ادوب ایر (Adobe Air) نیاز دارد. برای دانلود اسکرچ ۲ در ویندوز و مک می توانید از لینک های زیر استفاده کنید. لینک دانلود برنامه ادوب ایر نیز در جدول زیر قرار داده شده است. دقت کنید که ابتدا باید ادوب ایر را نصب کنید و سپس اقدام به نصب اسکرچ ۲ کنید در غیر این صورت، نصب اسکرچ ۲ انجام نخواهد شد.

توضیحاتلینک دانلود
دانلود اسکرچ ۲ برای ویندوزاز اینجا دانلود کنید
دانلود ادوب ایر (Adobe Air)از اینجا دانلود کنید
دانلود اسکرچ ۲ برای مک (نسخه ۱۰.۵ به پایین)از اینجا دانلود کنید
دانلود اسکرچ ۲ برای مک (نسخه X)از اینجا دانلود کنید

دانلود اسکرچ ۱

اگر سیستم تان قدیمی است و هیچ کدام از نسخه های اسکرچ ۳ و اسکرچ ۲ روی سیستم شما نصب نشدند، ناراحت نباشید. می توانید از اولین نسخه اسکرچ (که با نام اسکرچ ۱.۴ هم شناخته می شود) استفاده کنید. اسکرچ ۱ حتی روی ویندوزهای xp و vista هم نصب می شود. ضمن اینکه اسکرچ ۱ را روی لینوکس هم می توانید نصب کنید. برای دانلود اسکرچ ۱ در ویندوز، مک و لینوکس می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

توضیحاتلینک دانلود
دانلود اسکرچ ۱ برای ویندوزهای 2000, xp, vista, 7, 8.1از اینجا دانلود کنید
دانلود اسکرچ ۱ برای مک OS X‌ (نسخه های ۱۰.۴ تا ۱۰.۱۴)از اینجا دانلود کنید
دانلود اسکرچ ۱ برای لینوکس (توزیع اوبونتو نسخه ۱۲.۰۴ به پایین)از اینجا دانلود کنید

اگر هر کدام از لینک های دانلود مشکلی داشتند در بخش نظرات به ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت مشکل را برطرف کنیم. همچنین اگر هرکدام از نسخه ها روی سیستم تان نصب نشد، با ذکر مشخصات سیستم تان در بخش نظرات اطلاع دهید.

از اینکه همراه ما هستید، متشکریم… !

مقالات مرتبط

آیا یادگیری برنامه نویسی برای نوجوانان سخت است؟

آیا واقعا یادگیری برنامه نویسی برای نوجوانان سخت است؟ بیایید بررسی کنیم که چه مواردی باعث می شود که یادگیری هر موضوعی سخت به نظر برسد؟ اگر کدام یک از شرایط زیر وجود داشته باشد می توان گفت که یادگیری یک موضوع سخت است؟

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *